KONSULTANTA D/S UNII EUROPEJSKIEJ PILNIE POSZUKUJE REDAKCJA PINEZKI.PL

 A to dlatego że nic, ale to nic nie rozumiemy. Najpierw każą głosować za Unią, bo to europejska idea i w ogóle. Potem zabraniają pyskować w sprawie Nicei, bo to podobno niegrzecznie czepiać się takich detali, jak umowa na piśmie. Potem każą się cieszyć, że mamy w Brukseli eurokomisarza i innych urzędasów (niestety, nie ma wśród nich znajomych redakcyjnego królika, więc w przeciwieństwie do „GW” nam jest wszystko jedno). Potem każą podwyższać VAT i akcyzę, bo od tego będzie lepiej. Potem zabraniają harmonizować (czyli podwyższać) podatki, bo od tego będzie gorzej. Potem każą głosować na Unię Wolności, bo w przeciwieństwie do zaściankowej prawicy jest kosmopolityczna i nienarodowa. Potem europosłom każą głosować na Geremka, bo tego wymaga interes narodowy.
Jedyne co nam pozostaje, to napić się koniaku w (narodowym/europejskim – niepotrzebne skreślić) interesie sprawnego działania naszych zdezorientowanych głów.

Reżyser Bareja od dawna nie żyje (i właśnie dorobił się ronda swego imienia w Krakowie oraz ulicy w Warszawie), a szkoda, bo uciekają ciekawe tematy. Stoliczny prezydent jedną nogą tkwi w zaścianku warszawskiego ratusza, drugą zaś zmierza w kierunku pałacu prezydenckiego, przez co niefrasobliwie zadzierający głowy warszawiacy narażeni są na niezbyt miłe widoki. Otóż prezydent ten postanowił ufundować Muzeum Powstania Warszawskiego na 60. jego rocznicę. Czasu było mało, ale czegóż się nie robi dla, ekhm, idei. Po drodze było kilka zdziwek, między innymi okazało się że zakupiony budynek jest w gorszym stanie niż wskazywałaby wizja lokalna. Ale udało się. Co prawda otwarte będzie tylko kilka sal i tylko przez kilka dni (aż powróci ekipa remontowa), ale kto by się przejmował szczegółami. To jest metoda! Na przykład, zamiast trudzić się z budową autostrad, wystarczy wstawić słupki drogowe, przeciąć przy dźwiękach ludowej kapeli wstęgę, zainkasować, a detalami zająć się później.

Znów nam grożą. Nie, nie, tym razem to nie Ruscy (ani nie amerykańskie głowice wycelowane w stolicę). Grożą nam w Internecie, i to nie byle kto, a nikomu nieznana organizacja terrorystów muzułmańskich. Porftolio chwilowo im brak, wobec czego oferują promocyjną zniżkę, czyli gratisowe fajerwerki z dostawą do klienta. Oferta wywołała niejakie poruszenie w elitach polskiej władzy. Podpowiadamy dalsze możliwości: można z Internetu dowiedzieć się na przykład, że jesteśmy jedynym obiektem marzeń seksownej, osiemnastoletniej Izy. Albo że właśnie weszliśmy na stronę, która jako jedyna oferuje nam zgłębienie Ogólnej Teorii Wszystkiego. Jest też strona, na której można przejrzeć pozostały nam statystyczny czas życia. Memento mori!

CYTAT TYGODNIA

Hik! – nowy szef wywiadu Andrzej Ananicz, po poczęstowaniu truskawkami koloru czerwonego, na który ponoć ma alergię.

ŚCIENNIK

Rząd poszukuje fachowców (byle prawicowych, bo chcę być miły) – M. Belka
Uczciwy i kompetentny manager z branży medycznej szuka pracy – A. Naumann
Za powyższego ręczę własnym honorem i autorytetem – M. Łapiński
Szukam osoby, która podpowie mi, jakie mam poglądy – J. Kerry
Szukam osoby, która zamorduje Moore’a (najlepiej w męczarniach) – G. W. Bush