Dziś w Wiadromościach:

– co minister Hausner robi w piwnicy z węglem?

– jakie strony przegląda w internecie minister Raczko?

– o Grupie Trzymającej Władzę (wyjątkowo nie o jej składzie osobowym lecz konstytucyjnych plenipotencjach)

Plan Hausnera, czyli w istocie mały kroczek ku normalności stanowił dla przedsiębiorców pewną nadzieję na lepsze jutro. Nieoczekiwanie (?) okazało się, że pół kroczku jest do przodu, a drugie do tyłu, czyli stoimy w miejscu. Okazało się że, cytuję za ministrem J.H.,  „nie ma powodów, by tylko najubożsi ponosili koszty planu, a przedsiębiorcy zyskiwali”. Stąd wstrętni, burżuazyjni wyzyskiwacze przez najbliższe lata mają zafundowaną extra zrzutę i poczucie wypełniaczy sprawiedliwości społecznej za jedyne 5,000,000,000 rocznie. Niestety, przebrzydła logika na poziomie klasy I gimnazjalnej podpowiada, że to właśnie ludzie przedsiębiorczy od 14 lat ponoszą największe koszty i nieznaczna obniżka hara…, pardon, podatków, jest minimum przyzwoitości i ekonomicznego instynktu samozachowawczego. Przyznajemy profesorowi ministrowi historyczne, pierwsze wiadro. Aby mógł nabrać z piwnicy węgla. Najlepiej polskiego, dotowanego.

Grupa Trzymająca Władzę na coraz węższym celowniku. Szkoda, że nikomu do głowy nie przyszło, że nad  sławetną ustawą medialną głosuje 460 (p)osłów, którzy druki sejmowe mają – a przynajmniej mieć mogą -przed nosem. Winni więc wiedzieć, co czynią. Poszukiwanie winnych lub czasopism może zatem wynikać z dwóch przesłanek.
Albo tropiciele GTW z niezmordowanym posłem R. na czele zakładają, że posłowie to grupa 460 durniów, którzy nie mają bladego pojęcia nad czym głosują, albo w rzeczywistości kształt ustaw decyduje się poza salą głosowań.
Co brzmi mniej tragicznie? Tak czy owak przyznajemy 461 wiader. Po jednym dla każdego posła, by mógł wsadzić doń rękę i sięgnąć dna, a ostatnie dla Grupy Trzymającej Władzę, aby wyniosła swoje legislacyjne pomysły na śmietnik.
Najlepiej na śmietnik historii.

Kolejne, świeżutkie, pachnące jeszcze cyną i farbą ze sklepu chemicznego wiaderko ląduje na biurku (a może lepiej głowie?) ministra dra Raczki, za tę oto wypowiedź: „nie widzę powodu, dla którego internauci mają płacić 0% VAT za oglądanie stron porno”.
Gratulujemy wiary w ludzi!

Na tym kończymy dzisiejsze wydanie wiadromości, gdyż autor udaje się szybkim klikiem na wiadome strony, póki są jeszcze obłożone 7% VATem. Do następnego! (albo i nie…)