Święta, święta i po wyborach. Wyniki: grill na działce – 80%, Platforma – 20%, babcie kościelne – 15%, Geremek 2%.

Generalnie wszyscy są zadowoleni. Rokita myśli, że premierostwo tuż tuż (błłł!). Giertych myśli, że premierostwo tuż tuż (brrr!). Kaczyńscy myślą, że premierostwo i prezydenctwo tuż tuż, na szczęście elektorat myśli inaczej. Janik myśli, że członkowie SLD muszą mieć wyjątkowo liczne rodziny, no bo skąd niby takie poparcie? Frasyniuk myśli, że jest politycznym wielorybem, choć redakcja „Wiadromości” myśli i myśli i nie może wymyśleć nazwiska żadnego członka UW który pozostałby w kraju. Borowski myśli, że to dobrze, że przekroczył 5%, bo to głupio być mężem stanu z poparciem w granicy błędu statystycznego. A Lepper w ogóle nie myśli, bo nie ma takiego zwyczaju.

***

Święta, święta i po głosowaniu nad votum zaufania. Posłowie stanęli na wysokości zadania i dla dobra Polski przegłosowali sobie jednoroczne przedłużenie kadencji. Roman Jagieliński podkręcił witosowskie wąsy i uznał, że przez ostatnie trzy tygodnie Marek Belka jednak wyładniał. Marek Borowski uznał, że popiera Belkę ale, tfu, broń Boże nie popiera tego wstrętnego SLD, więc aby zrobić im na złość, zagłosował tak samo, jak znienawidzony przez SLD Łapiński. Marszałek Borowski ma zresztą problem, ponieważ elektorat nie dorósł jeszcze do jego geniuszu i nie chce głosować. Wiadra Marszałkowi nie przyznamy, bo ze względu na odstające uszy nie zmieściłoby mu się na głowę. A i ryb też nie łowi.

***

Amerykanie oddali władzę w Iraku. To znaczy, tak tylko żartują. Nasz korespondent donosi, że w gabinecie prezydenta Iraku w dalszym ciągu jedyny guzik w telefonie łączy z Białym Domem. Na ulicach wrze. Irakijczycy są wkurzeni, bo obiecano im socjalizm w pracy i kapitalizm w sklepach (skąd my to znamy). Tymczasem w sklepach nadal siermiężny, husseinowski socjalizm, a w pracy nie wiemy, bo pracy w Iraku dla tubylców nie ma (dla obcokrajowców jest, ale biją).
Generalnie, każdemu coś się nie podoba. Bushowi nie podoba się, że go nie docenili. Brennerowi nie podoba się, że Bush kazał mu wracać, bo chciał jeszcze sobie porządzić. Belce nie podoba się, że Kwaśniewski kazał mu wracać, bo mimo wszystko lud Iraku jest nieco bardziej rozgarnięty niż polscy posłowie. Irakijczykom nie podoba się, że Amerykanie przyjechali do Iraku, a ściślej że przyjechali na dłużej niż na weekend niezbędny do schwytania Saddama i złapania opalenizny. Europie nie podoba się że Bush zaczyna z muzułmanami, bo za pięć lat tylko oni będą pracować na europejskie zasiłki. Muzułmanom w ogóle nic się nie podoba, bo już od dawna chcą wysłać Busha do stu diabłów. Papuasom generalnie jest wszystko jedno.
Wiadro ląduje na głowie Świętego Mikołaja. Bo to wszystko przez niego!! [wyjaśnienie: św. Mikołaj był misjonarzem, biskupem Myry na Bliskim Wschodzie. Najwyraźniej słabo nawracał.]

***

CYTAT MIESIĄCA

– Uff – posłowie prawicy po przegranym głosowaniu nad votum zaufania dla Belki.

***

ŚCIENNIK

To u was wojna się już skończyła? – Lenny Kravitz.
Do celów naukowych zdjęcia kupię – Andrzej S.
Nie zdradzę wyniku, żebyście mieli Państwo emocje, ale Niemcy odpadły – D. Szpakowski.
Zatrudnimy narodowców do robienia nam reklamy – Geje.
Zatrudnimy gejów do robienia nam reklamy – Narodowcy.
Idźcie wszyscy do diabła, za rok mam wybory – Lech Kaczyński.