Pierwsze majowe wiadra, naturalnie pomalowane w żółte gwiazdki otrzymują dwie posłanki naszej ulubionej formacji parlamentarnej, które uzyskały właśnie średnie wykształcenie.
Jednakowoż ten wiekopomny fakt przesłaniają coraz poważniejsze kłopoty pań posłanek z prawem. Nie przeszkadza to jednej z nich zapowiadać studiów prawniczych z perspektywą naprawy systemu prawnego Najjaśniejszej.
Uff, prócz wiader redakcja wykosztowuje się na pinezkę w celu ukłucia oddalonej od rzeczywistości pani poseł.

To nie wszystkie dodatkowe koszty, ponieważ pilnie poszukujemy dyplomowanego polonisty, który odnalazłby parafrazę sienkiewiczowskiego „Kończ waść, wstydu oszczędź”, adekwatną do sytuacji (redakcja dyskretnie zwraca uwagę na brak szlacheckich korzeni u posłanki, więc forma „Waść” byłaby nieuprawniona).

A skoro już o majowych tematach mowa, to należy donieść, że niestrudzona redakcja Gazety Wyborczej w swym niestrudzonym zapale odkryła, że Saska Kępa w maju bynajmniej nie pachnie, tudzież pachnie bardzo słabo i raczej nieprzyjemnie.
Wiadro należy się zatem tekściarzowi-patałachowi, który omamiał przez dekady nieświadomy lud w znanej przyśpiewce. Aktualnie redakcja uruchomiła projekt, którego celem jest zbadanie, czy prawdziwa jest przypadkiem druga część zwrotki tj. że „noc się stawała dniem”.

Plotki głoszą, że następnym przedmiotem badań będzie piosenka Jacka Cygana „Jestem Kobietą”.

Zbiorowe wiadro po raz kolejny (straszno ili śmieszno?) otrzymuje Sejm RP. Tym razem głosowano raport w sprawie Rywina.
Cieszy metamorfoza lewicy, która tym razem uznała, że prawdy się nie głosuje (patrz poprzedni odcinek). Odrzucamy wredne pogłoski, że spowodowane to było li tylko utratą sejmowej większości.
Rozczarowuje za to Nowa, Lepsza Większość pod przywództwem niskiego okularnika znanego z tego, że w wyniku badań lekarskich ustalono, że satysfakcję erotyczną osobnik ten osiąga nie w sposób tradycyjny, lecz na skutek publicznego obnażania… swej niechęci do SLD. A fe! Kolejne wiadra (księgowa pewno osiwieje) redakcja funduje sobie, po czym bezzwłocznie zakłada na twarze, by nie oglądać tych bezeceństw.

CYTAT MIESIĄCA

Odp**dol się Leszek – Andrzej Lepper

ŚCIENNIK

Tematy maturalne tanio sprzedam – Anonim w prasie opolskiej
Nie jestem autorem tego ogłoszenia!! – Kurator opolski w prasie opolskiej

Europa potrzebuje harmonizacji podatków – G. Schroeder
Gerhard potrzebuje urlopu – A. Kwaśniewski i M. Belka

Dowody swojej winy kupię – imam wielkopolski