kolaż: AnetaG

Czy wiesz, że otwierając radiową puszkę Pandory zyskujesz prywatnego didżeja? Nie wierzysz? W takim razie wskocz na www.pandora.com. Teraz już prosta droga, aby wyszkolić twojego wirtualnego didżeja, który zagra to, co chcesz usłyszeć.

Najpierw chwilę odczekaj,  aby program załadował aplikację, która będzie twoją osobistą płytoteką. W aplikacji utwórz nową stację (Create a New Station) i postępuj zgodnie z podpowiedziami. Najpierw wpisz nazwisko swojego ulubionego artysty lub tytuł utworu – dla przykładu wpisuję „sisters of mercy”. Didżej jest ciekawski i pyta, czy sister jest artystą czy też tytułem (Is „sisters of mercy” an artist name or song name?) – hmm, czyżby nie wiedział? może tylko chce się upewnić?
Potwierdzam zgodnie z prawdą, że jest artystą (artist name). Teraz didżej szybko przeszukuje swoje płyty i już mi ogłasza, że znalazł utwory tego zespołu oraz przygotowuje płytotekę z podobną muzyką.

Zasady używania programu są bardzo proste. Jeśli podoba ci się utwór, który wirtualny didżej znalazł dla ciebie, kliknij na okładkę płyty. W tym momencie pojawią się dwa obrazki: kciuk w górę i kciuk w dół. Jeżeli kompozycja ci się podoba, kliknij na kciuk w górę – w tym momencie didżej już wie, jakiego typu utwory ma dla ciebie wybierać. Klikając na kciuk odwrócony w dół sugerujesz, że utwór jest do …niczego,  więc program szybko zmienia płytę i stara się wybrać inną melodię, w podobnej tonacji.

Klikając na nazwę stacji (która jest widoczna w kolumnie Your stations) i rozwijając menu, możesz dodać więcej utworów lub wykonawców do płytoteki w danej stacji (add more music to this station), czy też zawiadomić przyjaciela o twojej płytotece (email this station to a friend), zmienić nazwę stacji lub wykasować ją itp.
Jeśli chcesz, aby twoja stacja ładowała się zawsze i nie znikła wraz z utratą cookies w przeglądarce, koniecznie zarejestruj się. Tworzysz wówczas konto (za darmo!) i masz pewność, że płytoteka, którą stworzył twój prywatny didżej, będzie ładować się za każdym razem, gdy się zalogujesz.

Miłego łubudubu, jakiejkolwiek muzyki słuchasz!

PS. Pandora jest projektem, który ciągle poszerza zakres swoich utworów, lecz w dalszym ciągu brakuje w nim wielu mniej znanych wykonawców europejskich. Nie zniechęcaj się i poszukuj czegoś nowego!