(zamiast wstępniaka)

kot wenecki/ pinezka.plJeśli dziś jest pierwszy maja, na pewno jest piękna, słoneczna pogoda. Tak jest od lat. Jeśli ta piękna niedziela zastała Was gdzieś w okolicy komputera, zapraszamy do lektury nowego numeru pinezki.pl.
Po pewnym redakcyjnym spotkaniu postanowiliśmy policzyć redakcyjne koty. I okazało się, że trzeba zrobić specjalny koci numer pinezki.pl.

Przed Państwem wystąpią: Gwincik, Balbina (vel Księżniczka Kloszardka), Merlin, Mafia, Szyszak (o jego starożytnym imienniku pisze Kalina Wojciechowska w artykule Dyskryminacja kota?), Homer, Syriusz, Fisiek, Gruszka i Lampion, Tosca, Fredzia, Ofelia, Leon Zawodowiec, koty niebieskie, prążkowane, koty bezimienne… oraz pies Morus. Tak naprawdę, trudno się ich doliczyć. Do naszych kocich przyjaciół należą też koty z Cichego Kąta, o których opowiada Jarek ascalithion Nykiel (Azyl to nie raj): Patyk, Komendant, Tulipan, Nowy vel Jorgaś, Dziobaczek. Życzymy im serdecznie, by szybko znalazły prawdziwe domy. Monika (_kot) Śniedziewska prezentuje w swojej comiesięcznej recenzji (tym razem: Kocie życie, kocie sprawy) koty zaprzyjaźnione: Frygę, Fredka i czarno-białego. Devil’s Rodeo poleca lekturę o zadziwiającym (szczególnie zadziwiającym!) kocie Maurycym (recenzja powieści Terry’ego Pratchetta) oraz film o podejrzanych „kocich” osobnikach w naszej apetycznej rubryce Guilty Pleasures. Na Marach X tym razem (nowy autor!) wiersze z kotem w roli głównej. W Wiadromościach szukamy kotów egipskich, kota wędrownego a nawet kota w butach. Burma poradzi Wam, jak urządzając dom nie zapomnieć o potrzebach i obyczajach domowych czworonogów, tak, by sobie i im uprościć wspólne życie. Jolanta Ordon Ziemlanski opowie, na czym, z punktu widzenia Feng Shui polega różnica między głaskaniem kota a przytulaniem psa… i dlaczego w obu przypadkach jest to takie przyjemne! Nasze koty są wyjątkowo (naturalnie!) fotogeniczne.

Wielu czytelników zapewne ucieszy powrót Lucy Maud Montgomery (kolejny, piąty już, odcinek) oraz przepisy Kingi E. Doris w sam raz na początek sezonu piknikowego – w Makutrowym Survivalu kuchennym dowiecie się, czym może stać się zwykła kanapka. To nie wszystko w Makutrze – zbliża się Dzień Dziecka, a także sezon na szparagi – bądźcie przygotowani!
Teksty zilustrowały dla Was Marta Sala, spinelli i Joanna Titeux.

Z przyjemnością prezentujemy nowych autorów w Zielonej Herbacie: o podróżach polskimi ścieżkami pisze Farmer, wstęp do Ukrainy przedstawia Marcin.

W Zielonej Herbacie otwieramy w maju nowa-starą samodzielną półkę To mnie kręci, gdzie z łatwością odnajdziecie także archiwalne teksty o ciekawych hobby.
Ostatnia zmiana, o której – kończąc już – należy wspomnieć to zmiana układu działów: miejscami zamieniły się Wibracje, Zielona Herbata i Mała czarna. W Wibracjach zmieniła się kolejność półek – my po prostu kochamy zmiany!
I jak Wam się podoba nasz tematyczny numer?

AB

Na zdjęciu: kot wenecki/  pinezka.pl