Kubek: byt zależny ze złamaną symetrią. Kubek to coś, co jest takie samo. Jeżeli więc ktoś poszukuje na przykład swojego kubka (bo zgubił), to oznacza, że siłą rzeczy poszukuje czegoś, co jest takie samo. Różni się to zasadniczo od sytuacji, gdy poszukujemy na przykład szczoteczki do zębów i znajdujemy taki sam przedmiot, jak poszukiwany. Wówczas bowiem znaleźliśmy coś, co wygląda tak samo, jak poszukiwana szczoteczka. Złamana symetria (istnienia) kubka polega na tym, że jest on taki sam po prostu bez potrzeby (i możliwości) określania desygnatu.

Rekord: najczęściej wykorzystywane (fizycznie) określenie abstrakcyjne. Rekordy są z natury bardzo słabe i przez to wyjątkowo często wykorzystywane. Rekordy się więc bije, rekordy również padają. Nie mają prawa do osobnej egzystencji, gdyż każdy nowo powstający rekord do kogoś należy lub ktoś go ustanowił. Stosunek do rekordów jest na tyle zinternalizowany, że nie budzą one większych emocji. Określenie „pobity rekord” nie budzi strachu przed nieuzasadnioną przemocą – lecz szczęście, że poprzedni rekord został pokonany. Nikogo nie obchodzi to, że pobite rekordy padają jak muchy. W przyszłości – w ramach politycznej poprawności – zamierza się zastąpić jawnie dyskryminujące określania określeniami nie zakładającymi fizycznego (ani emocjonalnego) wykorzystywania.

Garść: przyrząd organiczny służący do trzymania w. Od czasu do czasu garści używa się do pełnego czerpania (np. z życia. Por. definicja życia), choć tak naprawdę nikt nie wie, jak można to robić i zawsze używa się tego w czasie przeszłym („…czerpał pełnymi garściami zanim go zastrzelili…”). Garście służą niekiedy do przetrzymywania również rozmaitych ptaków ozdobnych i pospolitych.