– Panie Grzybek, co się u nas dzieje? Przez 50 kwiatków trzeba będzie przesunąć planowaną drogę między Kołobrzegiem a Budzistowem. No i na dodatek są tam jakieś rzadkie, słonolubne chrząszcze.
– Panie Talon, w ten sposób przepadniemy! Wkrótce nie będzie nam wolno wejść na łąkę, bo tam podobno żyje jakaś dziwna mrówka. Przez to wejście do Unii wszystko staje się zabronione. Ale kto znalazł te kwiatki?
– Jacyś biolodzy, którzy zamiast siedzieć przy biurku, pętają się po polach. I za to państwo im płaci. Powinni ich wyrzucić z pracy.
– Przecież te 50 kwiatów można w nocy zerwać i już po tym zwariowanym problemie.
– A co ze słonolubnymi chrząszczami?
– Rozpalić ognisko i się rozejdą. Jak będą w pojedynkę, to kto je znajdzie.
– Te kwiaty można przenieść do doniczek i postawić koło szosy, która ma tamtędy przebiegać. To też jest dość dobre rozwiązanie. Przejeżdżający będą je widzieli i już Unia będzie zadowolona. A chrząszcze można wsadzić do dużego szklanego zbiornika i będą tam żyły jak królowie.
– Panie Grzybek, za czasów Gierka ktoś by zatrzymał budowę drogi, nawet jak tam by rosło 10 tysięcy jedynych na świecie kwiatów? Zaraz by taki biolog był wrogiem narodu i posiedziałby na państwowym wikcie jakieś 5 lat. W końcu to wariactwo trzeba zakończyć.
– Ale dlaczego nie zerwać tych kwiatów i nie zasuszyć w książkach, tak jak to my za młodych czasów robiliśmy? Można wtedy dać po jednym kwiatku dla każdego z państw Unii i już będzie spokój.
– Też dobre rozwiązanie. Jak tak dalej pójdzie, to przed budową jakiejś głupiej ścieżki trzeba będzie wysłać uczonych wszystkich specjalności, żeby zbadali trasę. Już nie mówię o jakiejś szosie, bo to wtedy zabierze uczonym z 10 lat! A niech pan pomyśli, co nas czeka z budową autostrad na Euro 2012. Będziemy musieli nad kwiatkami budować mosty. Rzeczywiście wydaje mi się, że już przychodzi koniec świata. Może miał rację łódzki poseł Misztal, że trzeba odsprzedać innemu państwu to organizowanie Euro 2012 i dopiero na tym Polska zarobi.

Inspiracja:
Z powodu 50 kwiatków nie będzie drogi? – INTERIA. PL ,  Fakty 8.06.2007


I
lustrowała: spinelli/pinezka.pl