Twórczość

Czuł w sobie kreatywność. Czuł, że mógłby napisać świetne opowiadanie, gdyby się tylko zabrał. Czas zszedł mu na czymś innym. To jest to opowiadanie.

Książka kucharska

Swe doświadczenia zdobyte przy korzystaniu z pomocy socjalnej zebrał w książce kucharskiej o takich rozdziałach, jak „Atrakcyjne potrawy z ziemniaków”, czy „Dziesięć sposobów wykorzystania smaku z kurczaka”.

Sukces książki zaskoczył wszystkich. Wydrukowana czcionką rozklekotanej maszyny do pisania, snobistycznie oprawiona w pokryty sztucznymi plamami tłuszczu papier pakunkowy, trafiła na półki przeszklonych living-roomów między podręczniki analizy kursów giełdowych i skandalizujące pamiętniki wnuczki Picassa.

Mecz

W międzynarodowym meczu obie drużyny oddały po jednym strzale na bramkę: piłka strzelona przez zawodnika drużyny A odbiła się dźwięcznie od poprzeczki i wróciła na boisko, piłka zawodnika z B po muśnięciu słupka wylądowała w siatce.

Naród B uwierzył, że wbrew dwutysiącletniemu doświadczeniu efektem systematycznej pracy oprócz zmęczenia ciała i gnuśnienia umysłu może być niespodziewany sukces. W narodzie A opadł chwilowy entuzjazm i powróciła jego elegancka, lecz bezproduktywa nostalgia i melancholia.

Zużycie materiału

Odebrałem samochód z serwisu. By uzasadnić wysokość rachunku, pokazali mi przetartą gumową osłonę układu kierownicy. Po tylu kilometrach zużywa się, trudno. W żołądku po kwaśnym też nienajlepiej.

Wyrabianie nazwiska

Chciałem sobie wyrobić nazwisko.
– Nazwiska wyrabiają w biurze numer 15 – powiedziano mi.
Podszedłem, na drzwiach wisiała kartka: „Wyszłam na pocztę”.

Licentia poetica

Mam licencję poetikę. Z okrągłą pieczęcią i podpisem Kierownika Wydziału Kultury. Na krótkie liryki do jednej strony, rymowane i nie.
W przyszłym roku chcę zdać na poematy.

 

Mini-miniaturki

Impertynent – człowiek, z którym nie jestem na ty.

Metr radziecki najdłuższym metrem świata.

Poziomki – przeciwieństwo pionków.

Gwałt, seks, brutalność! Nowy film radziecki „Romeo i żulia” już wkrótce na ekranach kin!