Nie jest to łatwe. W zasadzie, jak w wielu innych przypadkach, odpowiednie urodzenie bardzo pomaga. Jednak korzystając z naszych sprawdzonych porad i konsekwentnie pracując nad sobą, będziesz mogła osiągnąć pewien stopień wtajemniczenia. Nie zrażaj się tym, ze ignoranci będą się dopatrywać w twoim postępowaniu celowej złośliwości – jest to tylko etap przejściowy prowadzący do upragnionego celu.

1. Prowadząc samochód pamiętaj, aby w losowo wybranych przypadkach zamiar skrętu w lewo sygnalizować prawym kierunkowskazem, ale nie odwrotnie – nie jest wskazane, aby ktoś często jeżdżący z tobą mógł dopatrzeć się w twoim działaniu jakiś prawidłowości.

2. W sklepie, stojąc w kolejce, patrz w okno, albo w bliżej nieokreślony punkt przed sobą, tak abyś była autentycznie zaskoczona kiedy przyjdzie twoja kolej i absolutnie nie mogła sobie przypomnieć, po co przyszłaś do sklepu i czy w ogóle masz zamiar coś kupić.

3. W supermarkecie przy kasie uświadom sobie nagle, ze zupełnie nie potrzebujesz kawy rozpuszczalnej (ale dopiero wtedy gdy kasjerka już ją policzy) oraz że kupiłaś niewłaściwy szampon – zostaw wtedy wszystkie zakupy na taśmie i wróć między półki, żeby wymienić szampon. Uwaga – to powinny być półki z pieczywem!

4. Kiedy mąż pyta cię, czy będziesz jadła jajka na śniadanie, zapytaj „jaka jajka?”

5. Kiedy poruszasz się w tłumie, znajdź miejsce, gdzie panuje największy tłok i przepychaj się pod prąd, potrącając wszystkich torebką.

6. Jeśli ktoś na ulicy zagadnie cię o godzinę, odpowiedz, że z nieznajomymi nie zawierasz znajomości.

7. W zatłoczonym autobusie znajdź kogoś kto ledwo dosięga jedynej dostępnej poręczy i stań przy nim tak, aby utracił ten punkt zaczepienia i sama trzymaj rękę w miejscu, którego go pozbawiłaś.

8. Kiedy autobus nagle zahamuje, wpadnij na kogoś, strąć mu z głowy czapkę albo kapelusz, usiądź mu na kolanach, gniotąc zakupy, a potem nic nie mów tylko roześmiej się głupkowato.

9. Na wystawie sztuki wyszukaj kogoś autentycznie zainteresowanego jakimś dziełem i stań przed nim. Uwaga – to nie działa w przypadku osób o wzroście wyższym, niż nasz !

10. Sprawdź, o jakiej porze na twojej klatce schodowej panuje największy ruch i umów się na tę porę z ludźmi, którzy mają ci dostarczyć nowe meble. Dzięki temu będziesz mogła zablokować windę i sąsiedzi będą musieli wnosić swoje tygodniowe zakupy po schodach.

11. Wybierz się z rodziną do McDonalda i kiedy przyjdzie czas zamawiania, odwołaj ich od stolika w celu drobiazgowego ustalenia, co chcieliby zjeść. Najlepiej, żebyście mieli za mało pieniędzy, wtedy będzie można kilkakrotnie zmieniać zamówienie i dopytywać się o ceny, które są wyraźnie napisane nad kasą.

12. Będąc rozgrywającą w brydżu, przebijaj asem własnego króla, tłumacząc z uśmiechem, że pomylił ci się z waletem.

13. W zatłoczonym środku komunikacji miejskiej zawsze stawaj tuż przy drzwiach, tak aby ludzie wchodzący za tobą nie mieli możliwości dostać się do środka.

Uwaga ogólna – redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prawdopodobne wypadki naruszenia nietykalności osobistej osoby stosującej się do powyższych zaleceń.