Pamięci Jarka – redakcja pinezki.pl

Ilustr. Joanna Titeux/ pinezka.pl

Drodzy moi, mamy wreszcie MAJ – miesiąc miłości, oraz, jak niektórzy twierdzą, alergików. Wyskoczy człowiek z jakąś miłą koleżanką z pracy na krótki spacer do parku, w czasie przerwy, oczywiście, i zamiast jakiegoś koleżeńskiego pocałunku – serwujemy jej porcję kichania. Majowy flirt wymaga krystalicznie czystego powietrza.

Ale alergia to jeszcze nie wszystko – w końcu medycyna robi postępy, a minister Łapiński też się stara. Na przeszkodzie staje portfel! Wracamy zmordowani z pracy do naszego gniazdka, w którym czeka już na nas nasza wybranka, idziemy pieszo przez park (lekarz zalecił ruch na świeżym powietrzu), przysiadamy sobie na ławeczce, a naprzeciwko śliczna panienka wystawia swoją buźkę do majowego słońca. Co w takiej sytuacji robimy? Uśmiechamy się do niej ? Nigdy!! Spokojnie, z lekkim drżeniem rąk, wyjmujemy dość pokaźny plik rachunków i zaczynamy liczyć: czynsz – 400 zł, telefon – 150 zł, TV – 70 zł.
Nasza piękność zaczyna się niebezpiecznie kręcić na pobliskiej ławce, o Boże, zakłada nogę na nogę (to chyba niemożliwe, żeby nogi mogły być tak długie), a my liczymy dalej: internet  200 zł, korepetycje 350 zł. I zaczynamy się troszkę niepokoić, czy aby starczy nam czasu, żeby na to wszystko i całą resztę zarobić.
A miłość, nawet taka majowa, nie toleruje liczenia, ona wymaga czasu i spokoju! Doczłapie się wreszcie człowiek do domu, zły jak cholera, nie tylko dlatego, że głodny. Siada do kolacji przygotowanej przez naszą BOGINIĘ, włącza telewizor (płaci abonament, to ma prawo sobie popatrzeć), a tam same „momenty”. Trochę nudne, bo ileż razy można oglądać te same pozycje? A tu jeszcze jakiś mądrala mówi, że ” to nie żadna tam miłość, tylko chemia” (akurat z chemii same jedynki miał).

    Rzuca się człowiek do łóżka, zupełnie bez życia, przymyka oczy i widzi swój pierwszy maj. Maj pierwszych dotknięć, muśnięć, pocałunków. Bo miłość, moi drodzy, oprócz czasu, czystego powietrza i portfela, potrzebuje jeszcze odrobiny tajemnicy.

maj 2002

 


Ilustracja: Joanna Titeux/ pinezka.pl