Netvibes - prywatny przegląd newsów


zh_netvibes.jpg
   Czasami, zanim rozpoczniesz rano pracę, zasiadasz z kubkiem kawy przed komputerem, by przejrzeć ulubione serwisy newsowe. Klikasz z zakładki na zakładkę, wywołując poszczególne strony www, spoglądasz na nagłówki tytułów i decydujesz czy czytać dalej, czy też nie... Czasami tytuł nic ciekawego nie oznacza, więc zrezygnowany szukasz następnego newsa.
   A może tak skrócić czas przeskakiwania i mieć wszelkie serwisy w jednym? Zatem... czas na netvibes!

   Nic prostszego, jak założenie osobistej strony startowej, umożliwiającej szybkie przeglądanie newsów i innych ciekawostek w Internecie (np. ulubionych blogów, serwisów pogodowych, a także szybkiego logowania do poczty).

   Wchodząc na www.netvibes.com można ujrzeć taką przykładową stronę. Serwis jest zbudowany tak, aby w łatwy sposób można było manipulować tabelami z poszczególnymi wiadomościami. Jak to zrobić? Po prostu – chwycić myszką górną belkę danej tabeli (mysz zamieni kursor na krzyżyk) i przeciągnąć w inne miejsce. W ten sposób układa się zakładki na swojej osobistej tablicy. Zanim wszystko poukładasz, zarejestruj się. W ten sposób twoje zakładki będą widoczne na każdym komputerze, po zalogowaniu.
   
    Netvibes udostępniło interfejs w różnych językach, więc najprościej przełączyć język. Albo u dołu strony, klikając na "More languages" i wybierając język polski, albo w górnym prawym rogu, klikając na Settings - Languages - Polish, kliknąć Done. I już jest serwis po polsku!

   W lewym górnym rogu netvibes.com, jest przycisk Dodaj zawartość z zielonym krzyżykiem – klikając tam, rozwiniesz całe menu. Tutaj ujrzysz różne już "zapamiętane" serwisy (jeżeli masz już jakieś "zapamiętane"). Jeżeli np. używasz poczty elektronicznej yahoo lub gmail, możesz chwycić zakładkę i przeciągnać ją na twoją tablicę.
   Aby dodać jakiś nowy serwis, kliknij na Dodaj mój kanał, po ukazaniu się dodatkowego okienka z Wprowadź URL (RSS/ATOM albo autowykrywanie) obok wpisz np.: www.onet.pl i zatwierdź Dodaj. Chwilę potrwa weryfikacja, po czym w przypadku onet.pl ukazuje się informacja: zdaje się, że ten kanał nie jest prawidłowy lub chwilowo nie działa. Nie oznacza to jednak, że onet.pl nie posiada newsów – onet ma wiele działów, a ty musisz podać ten konkretny, który czytasz. W tym celu w drugim oknie przeglądarki otwórz onet.pl, poszukaj na stronie skrótu "RSS" (w tym przypadku jest wyszczególniony na pasku Wiadomości), kliknij na RSS , a otrzymasz informacje oraz skróty rss-owe onetu. I tak np. jeżeli czytasz wiadomości codzienne, masz podany rss do Wiadomości Dnia - i link z rssem jest taki: http://wiadomosci.onet.pl/2,kategoria.rss.
   Skopiuj teraz link działu, który cię interesuje i powróć do netvibes.com. Teraz wklej go w ramkę Wprowadź URL (RSS/ATOM albo autowykrywanie), klinij Dodaj odczekaj chwilkę... i już twoje newsy onetowe są w tabeli! Klikając na link z tabeli, w następnym oknie przeczytasz skrót danej wiadomości.
   Jeżeli zdecydujesz, że jakaś zakładka nie jest ci potrzebna, ustawiasz kursor na jej górnej belce. W prawym rogu pojawia się znak zamknięcia – klikając na niego zamykasz daną tabelę.
 
   W ten sposób, po ułożeniu spersonalizowanej strony, możesz za jednym kliknięciem przeczytać newsy oraz zobaczyć, co nowego dzieje się na poszczególnych serwisach, nie otwierając ich mozolnie z zakładek, każdego oddzielnie. Tak samo możesz subskrybować blogi, serwisy inne niż newsowe i wszystko inne - warunek jest tylko ten, aby posiadały one system RSS, gdyż netvibes oparty jest na tej technologii. Dzięki temu w swoich zakładkach widzisz aktualizowane za każdym wejściem nagłówki wiadomości.

   Dlaczego www.netvibes.com ? Jest wiele czytników RSS, ale netvibes.com jest funkcjonalny i intuicyjny w obsłudze. Po zalogowaniu się na swoje konto netvibes, np. na komputerze w pracy, zobaczysz czytelnie ustawioną twoją stronę. W netvibes jest możliwość utworzenia Nowa karta (nowych zakładek) – w ten sposób możesz utworzyć kilka tematycznych tablic newsowych. Logując się na swojej stronie nie musisz sprawdzać czy przyjaciel napisał coś nowego na blogu – jednym rzutem oka ogarniesz nowe wpisy.

   Sprawdź, skorzystaj... i zaoszczędź na klikaniu!

{jos_sb_discuss:24}

Komentarze (0)

Zapisz się do RRS feed tego komentarza

Pokaz/Ukryj Komentarze

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

Powered by Azrul's Jom Comment for Joomla!
busy
 
}

info dla autorów

Szanowny Autorze, zapraszamy do współpracy z magazynem pinezka.pl. 
> Tutaj znajdziesz informację < dotyczącą warunków publikacji tekstów oraz współpracy z nami. 

Info i kontakt


 

Kontakt:  
{
logowanie dostępne tylko dla członków redakcji Pinezka.pl