Ślimakowe kremy

Badania naukowe nad właściwościami śluzu ślimaka Helix aspersa Müller rozpoczęto w XIX wieku, jednak dopiero przed dwudziestu laty, właśnie w Chile zaczęto stosować śluz jako składnik kremów kosmetycznych. Doprowadziło to w efekcie do wpisania w 2006 roku standaryzowanego ekstraktu ze śluzu ślimaka do rejestrów International Nomenclature of Cosmetic Ingredients (INCI) jako snail secretion filtrate.

czytaj dalej…
 

Chusta oswojona

Bycie blisko, bycie noszonym, potrzeba ruchu – z tym przychodzimy na świat, nic więc dziwnego, że niemowlęta domagają się, aby je przytulić. Dziecko umieszczone w chuście czuje się bezpiecznie − słyszy bicie serca, jest kołysane rytmem kroków czy oddechu noszącego – do tego przywykło przez dziewięć miesięcy w brzuchu. Bezpieczne dziecko to dziecko szczęśliwe, więc maluchy noszone w chuście mają zdecydowanie mniej powodów do płaczu – mogą poświęcić więcej energii na naukę i obserwację świata.

czytaj dalej…
 

Odpowiedni dać piersiom stanik, cz.5 - Małobiuściaste mity

Blisko ciała

Część 5. Małobiuściaste mity


   Czy Ty też wierzysz, że z doborem właściwego rozmiaru stanika mają kłopot tylko kobiety obdarzone dużym biustem? Że na mały biust można włożyć jakikolwiek stanik, bo przecież służy on tylko zasłanianiu piersi? Jeśli jesteś właścicielką niewielkiego biustu i właśnie tak myślisz, przeczytaj uważnie i zastosuj w praktyce garść porad.

czytaj dalej…
 

Z pamiętnika stanikomaniaczki

Blisko ciała

czyli rozmowa z Kasicą*

   Pewna pani nosząca miseczkę F poddała się operacji zmniejszania biustu i bardzo chwali sobie efekt – nareszcie bowiem może przebierać w bieliźnie. To jakiś absurd – obcinać sobie kawałek ciała po to, żeby zmieścić się w ciuch! I to ciuch kupowany w marnie zaopatrzonym sklepie – bo sklep z bielizną, w którym miseczka F stanowi rzadkość, nie jest sklepem dobrze zaopatrzonym. Nie uwzględnia potrzeb (często, niestety, nieuświadomionych) całego mnóstwa kobiet.

czytaj dalej…
 

Pożegnanie czerni - sezon 2008

Moda


   Kolekcje wiosna-lato 2008 pełne są żywych kolorów, będzie to zatem okazja, by się do nich przekonać. Dolce&Gabbana lansuje na przyszły sezon biele, beże, ecru, róże, zielenie i błękity, zmniejszają się obcasy. Projektanci pracowali na delikatnych jedwabiach, organzach, tiulach i szyfonach, niczym na płótnie namalowali swoje wiosenno-letnie obrazy.

czytaj dalej…
 

Odpowiedni dać piersiom stanik, cz.4 - Uprzedzenia i wątpliwości

Blisko ciała

Część 4 – Uprzedzenia i wątpliwości

   Jeśli zdecydowałaś się zweryfikować noszony przez siebie rozmiar i właśnie zorientowałaś się, że "wypadłaś" z typowo oferowanej puli rozmiarów, nieunikniony jest etap niedowierzania. Mimo to zachęcam do kontynuacji stanikowej przygody – w pewnym sensie już należysz do uprzywilejowanej elity, która wie, jak doskonale ubrać swój biust. 

czytaj dalej…
 

Odpowiedni dać piersiom stanik, cz. 3

Blisko ciała

Część 3 – Dążymy do ideału


   Wiemy już, jak zmierzyć się pod biustem i w biuście oraz jak wyliczyć przybliżony rozmiar, który stanie się naszym punktem wyjścia w poszukiwaniach nowego, lepszego biustonosza. Wiemy także, że jeśli rozmiar ten okaże się "nietypowy" według większości sklepów, nasze poszukiwania nie muszą zakończyć się niepowodzeniem. 

czytaj dalej…
 

Odpowiedni dać piersiom stanik, cz.2

Blisko ciała

Część 2. Właściwy wymiar


   Stosowany powszechnie na świecie system rozmiarów biustonoszy opiera się na dwóch parametrach kobiecego ciała: obwodach pod biustem i w biuście. Niestety, nie jest to system doskonały – nie uwzględnia bowiem wielu dodatkowych czynników, jak średnica, rozstaw czy kształt piersi.

czytaj dalej…
 


}

info dla autorów

Szanowny Autorze, zapraszamy do współpracy z magazynem pinezka.pl. 
> Tutaj znajdziesz informację < dotyczącą warunków publikacji tekstów oraz współpracy z nami. 

Info i kontakt


 

Kontakt:  
{
logowanie dostępne tylko dla członków redakcji Pinezka.pl