Jak żyć i inne jaki

Życie to nie je bajka, życie to je bitwa, jak powiedział klasyk. Nasi Czytelnicy z zachwytem przyjęli inicjatywę Pinezki mającą na celu rozwikłanie tajemnic czających się na nas w różnych momentach życia. Prezentujemy więc kolejną garść dobrych porad, by każdy zagubiony wiedział, JAK postąpić w trudnych momentach.Jak polubić listopad. 30 sprawdzonych sposobów


   O ile jednak nie mamy wpływu na pogodę, możemy mieć pewien wpływ na to, czy uznamy, że to AŻ trzydzieści dni, czy TYLKO trzydzieści dni naszego szybko mijającego życia. Możemy się nad tym, co minęło, i nad tym, co pozostało, zastanowić. Możemy zechcieć sprawdzić, czy ten listopad z racji swego marnego podobieństwa do wszystkich mało zachęcających listopadów naszego życia, nie mógłby pokazać się z odmiennej strony.

czytaj dalej…
 

Jak udawać eksperta od Gwiezdnych Wojen


   Orientować się w zawiłościach gwiezdnej sagi to nie kaprys, to wymóg naszych czasów. Szczególnie, kiedy posiada się małoletnie dziatki. Po prostu nie wypada się przyznać do ignorancji w tej dziedzinie. Jeśli chcemy spojrzeć dziecku prosto w przepełnione podziwem oczęta i usłyszeć, jak dumnie informuje kolegów "moja mama to się zna", nie ma rady, trzeba jakoś przyswoić sobie historię rodu Skywalkerów.

czytaj dalej…
 

Jak nakarmić dziecko zupą


ilustr. spinelli


   Nadchodzi taki dzień, kiedy nasze wyrośnięte na samym mleku dziecko samo siedzi. Samo pełza. Samo się turla. I głodne jakieś takie się robi. Z talerza próbuje obiad nam zabrać. Nie chcemy mu dać pizzy, więc decydujemy się na kolejny krok w żywieniu naszego bobaska – nakarmimy go zupą!

czytaj dalej…
 

Jak napisać babski bestseller

ilustracja: Joanna Titeux/pinezka.pl


    Flaubert był tylko jeden, a Pani Bovary bestsellerem nigdy nie była i wcale nie zarobiła dla Gustawa – perfekcjonisty góry pieniędzy. Ty zaś, jako realistka, zdajesz sobie sprawę, że arcydzieła literatury rodzą się rzadziej, niż pandy wielkie; o niebo łatwiej trafić na listę dziesięciu najlepiej sprzedających się książek miesiąca.

czytaj dalej…
 

Jak założyć firmę i szybko splajtować

    Któż z was, siedząc jedenastą godzinę w nudnej, nielubianej pracy, ze złośliwym szefem na karku i knującymi współpracownikami w pokoju, nie pomyślał – eech, nie ma to jak na swoim? We własnej, choćby najmniejszej firmie, gdzie sam jesteś sobie sterem, żeglarzem, okrętem? Przychodzisz do pracy kiedy zechcesz, a wychodzisz, kiedy się TOBIE podoba?

czytaj dalej…
 

Jak korzystać z przymierzalni

ilustr. Joanna Titeux/pinezka.pl

    Autora niniejszego Jaka stawiała  sobie to pytanie często i, choć wydaje się ono tak proste i trywialne, nie znajdowała zadowalającej odpowiedzi... I nie tylko ona, jak się okazuje.
    Zewsząd dobiegają jęki i westchnienia. Czasem – bezskuteczne pocieszenia męża, przyjaciela lub przyjaciółki. Wygląda na to, że przymierzalnie w sklepach odzieżowych są miejscem niebezpiecznym i nieprzyjaznym.

czytaj dalej…
 

Jak pomóc mu przetrwać depresję okołoporodową, czyli mężczyzna w ciąży


    Generalnie tryb życia przyszłego ojca nie powinien ulegać żadnym znaczącym zmianom w tym trudnym czasie. Jak wiadomo, sama informacja o popełnieniu potomstwa jest nie lada szokiem dla każdego samczego organizmu. Co więcej, może spowodować bliżej nieokreśloną w skutkach burzę hormonalną, a także prowadzić do trwałych zniekształceń osobowości.

czytaj dalej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnie >>

}

info dla autorów

Szanowny Autorze, zapraszamy do współpracy z magazynem pinezka.pl. 
> Tutaj znajdziesz informację < dotyczącą warunków publikacji tekstów oraz współpracy z nami. 

Info i kontakt


 

Kontakt:  
{
logowanie dostępne tylko dla członków redakcji Pinezka.pl