Jak się robi dziecko

Jagged Edge

Staśkom, Baśkom i Elizom
jak_sie_robi_zaj.jpg
Do zrobienia dziecka potrzebne nam będą:
Grupa nie całkiem normalnych ludzi, im większa, tym lepsza, im bardziej zróżnicowana geograficznie, etnicznie, płciowo, tym większa szansa na sukces. Ale do grupy jeszcze wrócę.  
Bo na początek niezbędne będzie: byle jak funkcjonujące ministerstwo; im więcej byle jak funkcjonujących ministrów, urzędników niższych i wyższych, im większy bajzel w strukturach, tym większe szanse, że dziecko będzie niepodzielnie nasze.

czytaj dalej…
 

Hagiografie i historie sekretne

Samo bycie Tajnym Współpracownikiem zdarza się w najlepszych rodzinach. TW był Piłsudski, TW był Lenin, ale pierwszy odbudował Polskę, a drugi co prawda osłabił Rosję, ale ukształtował ją po swojemu, a po kilku latach próbował reeksportować rewolucję do Niemiec. Ważne jest, by się z tego uwolnić, a ewentualne miny rozbroić. Nie mam zamiaru próbować tu tworzyć własnej wersji biografii, ale chciałbym, by ktoś to zrobił. Solidnie. Bez tajemnic. I w oparciu o źródła, a nie pobożne życzenia. Ciekawe jednak, kto się teraz odważy.

czytaj dalej…
 

Kukułka

Migawki

Przerwa w pedałowaniu po łąkach. Leżymy na trawie, Baśka wzmacnia się wodą mineralną. Naprzeciwko, na drugim brzegu rzeki jest wysoka skarpa porośnięta lasem, w którym  bez opamiętania kuka kukułka, jej głos słyszymy od kilku minut.
– Słyszysz jak ta kukułka długo kuka? Pewnie chce komuś jajko podrzucić.
– Jakby chciała podrzucić, to nie robiłaby tego na sygnale. Raczej szuka kogoś, żeby sobie to jajko z nim zrobić – odpowiadam.

czytaj dalej…
 

Drzewa

Migawki

Z każdym etapem mojego życia kojarzy mi się jakieś drzewo. Jest mi smutno, kiedy znika, tak samo jak jest mi żal odchodzących ludzi. Wszystkie drzewa pamiętam dobrze, ich pokrój i rysunek kory, wiem, jak wygladają w każdej porze roku. Nie pamiętam twarzy poznanych kiedyś ludzi, ale drzewa z każdego miejsca, w którym mieszkałam.

czytaj dalej…
 

Gdzie można znaleźć wczorajszy dzień?

Migawki


Letni poranek. Słońce wychyla się zza chmur. Leżę na łóżku i patrzę w okno. Na wysokości parapetu widać zieloną miotełkę lipy, która rośnie przed blokiem. Wodzę wzrokiem za miarowo kołyszącymi się na wietrze gałązkami. "Trzeba wstać – myślę – zacząć kolejny dzień".

czytaj dalej…
 

Heniek i Mafi - twarzą w twarz

Migawki

Heniek jest wielkim, pięknym, czarnym, inteligentnym kotem, który rządzi okolicą. Mafi jest wielkim, czarnym, pięknym, inteligentnym psem, który ulegając przywilejom młodości weryfikuje wszystkie układy odniesienia, jakie napotka, a szczególnie układy odniesienia zwierzęcego. Obydwaj są panami życia, którzy czerpią pełnymi garściami z wora przyjemności i rozpusty.

czytaj dalej…
 

Blondynka w prezencie

Migawki

W firmie na końcu drogi jest kawał piachu, na którym nic nie może wyrosnąć ponad pewną wysokość, bo nad piachem wisi linia wysokiego napięcia, nad którą wisi linia jeszcze wyższego napięcia.
   Ale to, że nie może rosnąć, nie oznacza, niestety, że nie rośnie. Rośnie tam prawie tysiąc świerków, które kazał posadzić poprzedni szef, a które przekroczyły ową dopuszczalną wysokość.

czytaj dalej…
 

Kobieta z przyszłości

Szamotnik codzienny


Musiałam iść do przychodni po skierowanie dla synka do laryngologa. Bruno miał trzy tygodnie; włożyłam go w chustę i wsiadłam do autobusu.
Do przejechania mam trzy przystanki, to tylko chwilka, więc nie przejęłam się, że nikt mi miejsca nie ustąpił.
Nagle kobieta obok mnie zauważyła:
– Ojej, pani ma tam dziecko!

czytaj dalej…
 

Pierwszy raz. Szkoła

Szamotnik codzienny


   Z pójściem do szkoły wiązałam wiele nadziei. Trochę na to czekałam z ciekawością, a trochę chciałam tam już wreszcie pójść, bo wiedziałam, że pójście tam jest i tak nieuniknione, a czekanie już męczyło. Oczekiwałam od szkoły czegoś wielkiego, ale też spodziewałam się, że i ja będę musiała z siebie dużo dać.

czytaj dalej…
 


}

info dla autorów

Szanowny Autorze, zapraszamy do współpracy z magazynem pinezka.pl. 
> Tutaj znajdziesz informację < dotyczącą warunków publikacji tekstów oraz współpracy z nami. 

Info i kontakt


 

Kontakt:  
{
logowanie dostępne tylko dla członków redakcji Pinezka.pl